خانه پیشنهادات محبوب ترین ها تماس با ما درباره ما تبلیغات ورود
 
به نظر شما بهترین سرویس/مدل نوت بوک کدام است؟
DELL
HP
Sony
IBM
TOSHIBA
ACER
APPLE
FUJITSU SIMENS

نام:       
ایمیل:     
کد:
 
مقالات مرتبط
درگاه USB چیست؟
بهینه سازی لپ تاپ
نمايشگر OLED انعطاف‌پذير سوني طراحي شد
محبوب‌ترين كامپيوترهاي قابل‌حمل سال گذشته
hp : فروشندگان محصولات ما به ایران جریمه می شوند
تاثير تحريم مضاعف بازار ايران از سوي HP
کلید واژه ها
نوت بوک ، لپ تاپ ، notebook ، laptop ، نوت بوک ، لپ تاپ ، notebook ، laptop
ارسال برای دوستان
اگر از این مطلب خوشتان آمده و می خواهید آنرا برای دوستان خود ارسال کنید می توانید لینک آنرا از جعبه متن پایین کپی کرده و برای دوستان خود از طریق پست الکترونیک و یا یاهو مسنجر ارسال نمایید.


آداب استفاده از لپ تاپ

کامپیوتر های لپ تاپ همانند کاغذ و قلم جزیی از نشست های علمی و همایش های اقتصادی شده اند. اما آداب و قواعد استفاده از لپ تاپ ها اغلب نادیده گرفته می شوند. بنابراین در این جا هفت توصیه تجربی را به شما ارائه می دهیم تا حضور لپ تاپ ها در نشست ها و همایش ها به جای آن که آزار دهنده و مزاحم شرکت کنندگان باشند، به برگزاری بهتر آن همایش ها کمک کنند...

۱) مطمئن شوید همراه داشتن لپ تاپ منعی ندارد.
بسیاری از افراد، بهره وری کامپیوترها در نشت های علمی را دست کم می گیرند، و این صرف نظر از آن است که کامپیوتر ها بخشی از ارائه سخنرانی باشند یا وسیله ای برای ضبط مراسم. اما گاهی لازم است کسانی را که از لپ تاپ خود برای کار دیگری غیر از مباحث مربوط به همایش استفاده می کنند، منع نمایید. در واقع برگزاری یک همایش علمی خوب در حالی که لپ تاپ ها حاضرین را از هم جدا کرده، غیر ممکن می نماید. بنابراین بهتر است شرکت کنندگان در چنین همایش هایی لپ تاپ های خود را به همراه نیاورند، مگر آن که دلیل معقولی برای همراه آوردن آن داشته باشند. (البته، این غیر از آن مواردی است که لازم است شرکت کنندگان همایش حتماً لپ تاپ های خود را به همراه داشته باشند.)
۲) وظایف لپ تاپ را به دیگران محول کنید.
باز هم تکرار می کنیم که لپ تاپ ها می توانند جزء لاینفک یک همایش علمی باشند. اگر لازم است کامپیوتری به برگزاری همایش کمک کند، بهتر است یک نفر را مأمور آن نمایید. اگر قرار است یادداشتی برداشته شود، همان یک نفر می تواند این کار را انجام داده، و سپس در پایان همایش آن ها را در اختیار سایر شرکت کنندگان نیز قرار دهد. به همین قیاس، اگر ارائه سخنرانی همراه با نمایش نمودار و عکس باشد، واقعاً هیچ لزومی ندارد که از بیش از یک کامپیوتر استفاده کنید. وقتی یک نفر را رسماً مأمور ضبط مراسم می کنید، همان یک نفر به این کار مشغول می شود و در نتیجه دیگران می توانند حواس خود را کاملاً معطوف به سخنرانی کنند. قانون نانوشته ای که در این مورد وجود دارد می گوید: اگر لازم است رو در رو حرف بزنید، لپ تاپ ها را کنار بگذارید!
۳) خود را آماده کنید تا توضیح دهید چرا با خودتان لپ تاپ آورده اید.
برگزاری یک همایش علمی خودمانی و نبودن منعی برای حضور لپ تاپ ها به این معنی نیست که آداب چنین همایش هایی را زیر پا بگذارید. اگر کامپیوتر تان را به یک نشست ببرید، مؤدبانه تر آن است که به مسئول برگزاری آن نشست بگویید که چرا کامپیوتر خود را همراه آورده اید. آیا کامپیوترتان را آورده اید که مراسم را ضبط کند یا در هنگام ارائه سخنرانی به نمایش داده های آماری کمک نماید؟ اگر کسی صرفاً کامپیوتر لپ تاپ خود را همراه بیاورد، بدون آن که منظور خاصی از آن داشته باشد، ممکن است فکر کنند عقده ای است و می خواهد فقط پز بدهد.
۴) کمی ملاحظه داشته باشید!
صرف آن که یک لپ تاپ جلوی خود گذاشته اید، الزاماً به این معنی نیست که مدام باید از آن استفاده کنید. حتی اگر مشغول یادداشت برداری هم باشید، اما سرتان را هیچ وقت از کامپیوترتان بلند نکنید، هم به سخنران بی احترامی کرده اید و هم به کسانی که در اطراف شما نشسته اند (لازم به گفتن نیست که بعضی ها آن قدر سرشان را با لپ تاپ خود گرم می کنند که مجبور می شوند در پایان مراسم از این و آن بپرسند که چه گذشته است!)
در کارتان اعتدال داشته باشید. از کامپیوترتان استفاده کنید اما به مباحث و سخنرانی هم توجه نمایید. شخصی که در حال ایراد سخنرانی است، وقتی کسی را می بیند که سرش پایین است و در حال زدن کلیدهاست، ناراحت می شود. وقتی چشم در چشم سخنران نمی اندازید، و فکرتان را مشغول لپ تاپ تان می کنید، خود به خود حواس تان پرت شده و سرنخ مطالب را از دست خواهید داد.
۵) سر و صدای لپ تاپ تان را در نیاورید.
یک نکته اخلاقی دیگر: با کامپیوتر خود همان طور رفتار کنید که با گوشی همراه خود در سالن سینما و یا تئاتر می کنید. اگر تصمیم دارید که کامپیوتر خود را همراه ببرید، چند دقیقه از وقت خود را صرف از کارانداختن سرو صدا های آن بکنید؛ چرا که ممکن است حواس دیگران را پرت کرده و موجب مزاحمت آن ها شود.
۶) روزه شک دار نگیرید!
دوستی نقل می کرد که در یکی از همایش های برگزار شده در فرنگ، از همه شرکت کنندگان خواستند که لپ تاپ های خود را همراه نیاورند. به محض اعلام این درخواست، همه سر به شورش برداشتند! منظور این نیست که به دوران گچ و تخته و چرتکه بازگردیم، بلکه منظورمان آن است که بگوییم آیه از آسمان نازل نشده که حتماً باید در همایش ها لپ تاپ مان را با خود ببریم. اگر فکر می کنید وجود لپ تاپ ها بیش از آن که کمک کننده باشند، مانع می تراشند، بهتر است کلاً آن ها را از ورود به همایش منع کنید. یک بار امتحان کنید و ببینید آیا بهره وری و تأثیر آن همایش بیش تر می شود یا نه.
۷) بروید همایش تان را درست کنید!
اگر تشخیص دادید که مشکلات همایش ناشی از لپ تاپ هاست- بی توجهی، بحث های نامربوط و امثالهم- ممکن است تقصیر خود این کامپیوتر ها نباشد. به جای آن، نگاهی به سازو کار همایش خود بیندازید. شاید معلوم شود که استفاده غلط از لپ تاپ صرفاً ناشی از یک مشکل بزرگ تر است. در بسیاری از همایش ها، یک سری مشکلات ساختاری وجود دارد- که به استفاده از لپ تاپ ها در آن ها منجر می گردد. گاهی اوقات سازمان ها برحسب عادت و نه نیاز به برگزاری همایش های آن چنانی اقدام می کنند. اگر همایش خوب برنامه ریزی شده باشد و خوب هم برگزار گردد، احتمال آن که شرکت کنندگانش بخواهند با یک دست چند هندوانه بردارند، خیلی بعید خواهد بود.

منبع مقاله


منبع : فانوس

Pars Entekhab