خانه پیشنهادات محبوب ترین ها تماس با ما درباره ما تبلیغات ورود
 
به نظر شما بهترین سرویس/مدل سینمای خانگی کدام است؟
Panasonic
JVC
LG
Samsung
Sony

نام:       
ایمیل:     
کد:
 
مقالات مرتبط
کلید واژه ها
سینمای خانگی ، راهنمای خرید سینمای خانگی ، سینمای خانگی ، راهنمای خرید سینمای خانگی
ارسال برای دوستان
اگر از این مطلب خوشتان آمده و می خواهید آنرا برای دوستان خود ارسال کنید می توانید لینک آنرا از جعبه متن پایین کپی کرده و برای دوستان خود از طریق پست الکترونیک و یا یاهو مسنجر ارسال نمایید.


راهنمای خرید سینمای خانگی

سینمای خانگی از دسته لوازمی است که طی سال های اخیر با افزایش تنوع در مدل، مارک و قابلیت های آن طرفداران زیادی پیدا کرده است.

خرید این وسیله ممکن است برای بسیاری از افرادی که در زمینه لوازم صوتی و تصویری اطلاعات کمی دارند، مشکل باشد.

به همین دلیل، نکاتی را که برای خرید سینمای خانگی باید مورد توجه قرار گیرد، در متن زیر آورده ایم.

بهرامی، یک فروشنده لوازم صوتی و تصویری در خیابان امین حضور انتخاب تلویزیون مناسب و تجهیزات جانبی را برای دستگاه سینمای خانگی مهمترین مساله هنگام خرید این کالا می داند.

به گفته وی، خرید یک تلویزیون HD امسال بسیار بیشتر از گذشته برای اکثر مردم مقدور بوده است. بعضی از تلویزیون های HD را که در آنها از لامپ های CRT استفاده شده است، می توان با قیمت حدود 000/800 تومان تهیه کرد. هنگامی که می خواهید یک تلویزیون HD تهیه کنید، از اینکه دارای ورودی های ویدئویی HDCP است، اطمینان حاصل کنید. این ورودی های خاص ویدئوی دیجیتال در دو گروه اصلی مدل های DVI و مدل های HDMI وجود دارد. وضعیت ناراحت کننده ای خواهد بود اگر شما بعدا روش درستی برای اتصال صحیح و مناسب سینمای خانگی به تلویزیونتان نداشته باشید.

همچنین نمایشگر های پلاسما تصاویر را زیبا و با وضوح بالا نمایش می دهند و بسیار باریک هستند. آنها معمولا گران هستند که این مساله باعث می شود خریداران فرض کنند که خرید تلویزیون های پلاسما انتخاب حد نهایت تلویزیون ها است. در حالی که این طور نیست. انواع دیگر نمایشگرها نیز وجود دارند که دقیقا به خوبی و با قابلیت های پلاسما و تقریبا به همان سبکی و باریکی هستند و همانند بعضی از پلاسماها قیمتی برابر یک اتومبیل ندارند.

به گفته این فروشنده، اگر خریداران فضای کافی داشته باشند، (تقریبا به اندازه یک مترمربع)، نمی توانند انتخابی بهتر از تلویزیون هایی که لامپ تصویرهای CRT استفاده می کنند، داشته باشند. اگرچه این لامپ تصویرها تلویزیون ها را حجیم و خیلی سنگین کرده است، ولی هنگام مقایسه برای نمایش تصاویر مطلوب یک تلویزیون بسیار خوب در مقایسه با سایر انواع تلویزیون ها هستند. اکثر تلویزیون های پلاسما، LCD و DLP تصاویر 1080i را به 720p تبدیل می کنند. در حالی که 1080i یک وضوح تصویر عمومی در لامپ تصویرهای CRT است. هیچ کدام از تلویزیون های دیگر رنگ سیاه را به خوبی تلویزیون های دارای لامپ تصویر CRT نمایش نمی دهند. و همچنین هیچ یک از آنها امروزه مانند تلویزیون های CRT خرید و فروش نمی شوند.توصیه دیگر این فروشنده این است که از انتخاب دی وی دی های «FullScreen» اجتناب کنید.

به گفته وی، روی دی وی دی ها فیلم ها و تصاویر باکیفیت فوق العاده خوبی ذخیره می شوند. زمانی که یک دی وی دی برای تماشا در سینمای خانگی خودتان خریداری می کنید، توجه داشته باشید که نسخه «Widescreen» آن را بخرید. نسخه های «FullScreen» معمولا در اکثر دی وی های با حالت «Widescreen» نمایش داده می شوند. اما در حالت «FullScreen» برای اینکه تمام صفحه نمایش پر شود، تصاویر به طور غیرعادی کشیده می شود و این کشش غیرعادی تصاویر برای پر کردن صفحه نمایش باعث می شود که شما 20درصد تصاویر را از دست بدهید و در صفحه نمایش خود مشاهده نکنید.


منبع : دنیای اقتصاد

Pars Entekhab