خانه پیشنهادات محبوب ترین ها تماس با ما درباره ما تبلیغات ورود
 
به نظر شما بهترین سرویس/مدل فلش دیسک کدام است؟
OCZ
pqi
Sony
Apacer
KingStone
Transcend

نام:       
ایمیل:     
کد:
 
مقالات مرتبط
فرهنگ نامه فلش مموری
راهنمای خرید فلش مموری
گفت و گو با مدیر و موسس شرکت Kingston
کلید واژه ها
دستگاه پخش موسیقی ، mp3 player ، راهنمای خرید ، دستگاه پخش موسیقی ، mp3 player ، راهنمای خرید
ارسال برای دوستان
اگر از این مطلب خوشتان آمده و می خواهید آنرا برای دوستان خود ارسال کنید می توانید لینک آنرا از جعبه متن پایین کپی کرده و برای دوستان خود از طریق پست الکترونیک و یا یاهو مسنجر ارسال نمایید.


اندر باب خرید دستگاه پخش موسیقی

شرکت های Iriver، Cowon، Samsung، Sony، Creative و Apple در صدر سازندگان کیفی دستگاه های پخش موسیقی و البته فیلم قرار دارند. البته هستند سازندگان گمنامی مانند MCody که برخی مدل های ناب و کم نظیر را تولید می کنند اما وجاهت شرکت های بزرگ را نداشته و کمتر شناخته شده اند.ارزان ترین دستگاه پخش موسیقی که سازنده آن اصل و نسب دار باشد به Apacer تعلق دارد. البته ارزانی قدری عجیب دستگاه های Apacer خیلی هم دور از انتظار نیست چراکه بسیاری از مدل های آن فاقد رادیوی FM یا امکان ضبط صدا بوده و امکانات آن منحصراً برای پخش صدا طراحی شده است. دیگر اینکه قیمت دستگاه هایی که حداقل دو گیگابایت حافظه فلش دارند قدری بالاتر از 45 هزار تومان است در حالی که با همین مبلغ می توان یکی از مدل های چهار گیگابایتی Apacer را تهیه کرد. و اما یک نکته قبل از اینکه عملیات خرید را آغاز کنید به این نکته توجه کنید که دستگاه های درست و درمون باید برای قیمت بالای خود دلیلی آدمیزادی ارائه کنند. به عنوان مثال بدیهی است که کیفیت صدای برخی از مدل های Creative Zen از برخی مدل های Sony بالاتر است و بر همگان آشکار است که Sony پول اسمش را از مشتری می گیرد. چنانچه مشتری از همه جا بی خبر این موضوع را پس از خرید دریابد، دچار مشکلات روحی و روانی خواهد شد. برخی از مدل ها به دلیل کیفیت بی بدیل صدا، برخی دیگر برای امکانات دسترسی و مدیریت آسان فایل ها، برخی نیز برای طراحی ویژه بدنه و کاربردهای خاص مورد توجه قرار گرفته و افزایش قیمت آنها توجیه می شود. توصیه می کنم در انتخاب امکاناتی که در راستای سوسول بازی تهیه شده اند، تامل بیشتری داشته باشید و پول مفت بابت آنها هزینه نکنید. هر امکانی که به وزن کمتر، کیفیت بهتر صدا، افزایش سهولت در مدیریت فایل ها، پشتیبانی از فرمت های متنوع، افزایش استحکام بدنه و گارانتی بهتر منجر شود ارزش پرداخت هزینه بالاتر را خواهد داشت. دیگر اینکه شاید بیان آن صحیح نباشد اما طراحی مدل های جدید دستگاه های پخش موسیقی و فیلم قدری کند شده است چرا که بسیاری از گوشی های تلفن همراه جدید آن چنان قابلیت هایی عرضه می کنند که فک خلق خدا را با خاک یکسان می کنند. همین موضوع است که شک در دل امثال حقیر وارد می سازد که آیا توصیه چنین دستگاه هایی با وجود گوشی های درست و درمون کنونی به خریدار عاقلانه یا اخلاقی است؟ تصمیم گیری در این باره را به شما واگذار می کنم اما تاکید می کنم قابلیت برخی مدل های جدید تلفن همراه در پخش موسیقی را از نظر دور ندارید.

و آخر اینکه حساب دستگاه های تخصصی ضبط صدای دیجیتال را از دستگاه های پخش موسیقی جدا کنید. امکانات برخی از این دستگاه های ضبط فوق العاده است و هیچ موجود دیگری نمی تواند جایگزین آن شود. مدل های Sony و Samsung و البته برخی مدل های Olympus در این وادی قابل تامل است.


منبع : سرمایه

Pars Entekhab