خانه پیشنهادات محبوب ترین ها تماس با ما درباره ما تبلیغات ورود
 
به نظر شما بهترین سرویس/مدل فلش دیسک کدام است؟
OCZ
pqi
Apacer
KingStone
Transcend
Sony

نام:       
ایمیل:     
کد:
 
مقالات مرتبط
اندر باب خرید دستگاه پخش موسیقی
فرهنگ نامه فلش مموری
راهنمای خرید فلش مموری
کلید واژه ها
کینگ استون ، kingstone ، کینگ استون ، kingstone
ارسال برای دوستان
اگر از این مطلب خوشتان آمده و می خواهید آنرا برای دوستان خود ارسال کنید می توانید لینک آنرا از جعبه متن پایین کپی کرده و برای دوستان خود از طریق پست الکترونیک و یا یاهو مسنجر ارسال نمایید.


گفت و گو با مدیر و موسس شرکت Kingston

تنها حدود يك هفته ديگر به تغيير تقويم مانده است. در حالي كه همه مردم در انتظار سال جديد ميلادي و تعطيلات آن هستند و خودشان را براي تغييرات در راه آماده مي‌كنند، كارشناسان و تحليل‌گران به دنبال پيش‌بيني اتفاقات مختلف در سال 2009 هستند.

در اين ميان كه ركود اقتصادي فراگير همه چيز را تحت تاثير خود قرار داده، كارشناسان و مديران صنعت IT وضعيت بازار و بخش‌هاي مختلف وابسته به اين صنعت را در سال 2009 بررسي و پيش‌بيني مي‌كنند.

بازار حافظه يكي از پررونق‌ترين و مهم‌ترين بخش‌هاي صنعت IT است كه مي‌تواند بخش‌هاي ديگر اين صنعت را هم تحت تاثير خودش قرار دهد. اين موضوع در واقع بهانه خوبي براي «ديويد مارشال» نويسنده و خبرنگار وب‌سايت خبري General news بود تا براي صحبت درباره آن به سراغ مديرعامل يكي از بزرگ‌ترين توليدكنندگان محصولات حافظه دنيا برود.

در هميـن راسـتا مارشـال بـا «جان‌تو» رييس و موسس شركت «Kingston Technology» كه يكي از شركت‌هاي مستقل و برتر صنعت IT دنيا است، به گفت‌وگو نشسته است. اين مصاحبه را كه درباره پيش‌بيني‌هايي براي توسعه بازار محصولات حافظه در سال 2009 و روند رشد آن انجام شده است در زير مي‌خوانيم:


نظر شما درباره تاثير ركود اقتصادي بر بازار و تثبيت بازار در چنين شرايطي چيست؟

ركود اقتصادي اين روزها به همه جا نفوذ كرده و حتي شركت‌ها و توليدكنندگان كوچك را هم تحت تاثير خود قرار داده است. توليدكنندگان كوچك بازار محصولات حافظه هم مستثني نبوده و با مشكلات بزرگي مواجه شده‌اند تا آنجا كه به نظر مي‌رسد حتي بعضي از آنها نتوانند راهي براي نجات از اين وضعيت پيدا كنند. به اين ترتيب بسياري از شركت‌هاي توليدكننده قطعات حافظه در طول چند ماه اخير باعث كاهش قيمت‌ها شده‌اند. در اين ميان ثبات در بازار مي‌تواند به بهبود وضعيت اين صنعت كمك كند. در چنين شرايطي، اما Kingstone توانسته با كمك منابع مالي مطمئن و ذخيره مالي مناسب، خودش را در موقعيت خوبي قرار دهد.


DRAMها (حافظه‌هاي فعال و انتخابي در دسترس) در اين بازار چه وضعيتي خواهند داشت؟

DRAMها (DRAM نوعي حافظه انتخابي در دسترس است كه هر بيت از اطلاعات را در يك قسمت مجزا ذخيره مي‌كند) احتمالا با اقبال خوبي مواجه مي‌شوند.
در اين ميان حافظه DDR3 در سال جديد بازار پررونقي خواهد داشت. اين اتفاق در واقع با معرفي و به كارگيري تكنولوژي‌هاي حافظه سه و چهار كاناله مي‌افتد.
از طرفي انتظار مي‌رود كه استفاده از حافظه‌هاي VLP (حافظه‌هاي كم‌مصرف) هم افزايش پيدا كند. اين حافظه‌ها همچنين امكان كاهش استفاده از مواد خام را به توليدكنندگان مي‌دهند.

علاوه بر اين‌ها، فكر مي‌كنم تقاضا براي محصولات حافظه پرسرعت هم با افزايش روبه‌رو شود. چنين محصولاتي بيشتر توجه كاربرهاي حرفه‌اي نيازمند به توليد محتواي چند رسانه‌اي را به خودشان جلب خواهند كرد.


آيا در اين ميان تقاضا براي حافظه‌هاي فلش هم افزايش مي‌يابد؟

پيش‌بيني مي‌شود در سال 2009 تقاضا براي كارت‌هاي حافظه SD با ظرفيت و كاربردهاي بيشتر، افزايش پيدا كند.
اين افزايش تقاضا در حقيقت به دنبال گسترش استفاده كاربران از ابزار و دستگاه‌هاي عكاسي و ويدئويي مبتني بر تكنولوژي HD، اتفاق مي‌افتد.

كارت‌‌هاي حافظه SDHC در‌حال‌حاضر سقف ظرفيتي برابر 32 گيگا بايت دارند، اما اين فرمت احتمالا در سال 2009 تغيير مي‌كند تا امكان توليد حافظه‌هاي فلش با ظرفيت‌هاي بالاتر را براي توليدكنندگان فراهم كند.


با توجه به افزايش هر روزه تمايل به حفظ امنيت اطلاعات، فكر مي‌كنيد اين موضوع چه تاثيري بر بازار محصولات حافظه در سال 2009 بگذارد؟
در سال 2008 نياز به تضمين اينكه اطلاعات در بخش‌هاي عمومي و خصوصي ايمن بماند، بيشتر احساس شد. افزايش شايعاتي درباره دزديده و گم‌شدن اطلاعات مهم نشان مي‌دهد كه اطلاعات در واقع زماني در خطر هستند كه كار روي آنها در مكان‌‌هاي نامطمئن انجام شده و تكنولوژي‌هاي درست براي استفاده از اطلاعات به كار برده نشوند. به اين ترتيب است كه اطلاعات آسيب‌پذيرتر مي‌شوند.

با تمام اين اوصاف، انتظار مي‌رود در سال آينده ميلادي تقاضا براي حافظه‌هاي فلش مقابل حمل با ظرفيت‌هاي بيشتر و بالاتر، افزايش پيدا كند.


مي‌دانيد كه مجازي‌سازي يكي از موضوعات و دغدغه‌هاي مهم صنعت IT دنيا است كه بحث و گفت‌وگو درباره آن در سال 2009 هم ادامه خواهد داشت. با توجه به اين موضوع، آيا مجازي‌سازي بر بازار محصولات حافظه هم اثر مي‌گذارد؟
مجازي‌سازي همچنان بحث داغ مديران IT دنيا است. تا آنجاكه براساس پيش‌بيني موسسه تحقيقاتي گارتنر بسياري از شركت‌هاي بزرگ و كوچك در سال 2009 با مزاياي مجازي‌سازي بيشتر آشنا خواهند شد و از آن به عنوان يك زيرساخت با اهميت استفاده خواهند كرد.

در اين ميان استفاده از حافظه‌هايي با ظرفيت بالا براي سرورهاي مجازي، افزايش پيدا مي‌كند. حافظه‌هايي با ظرفيت بيشتر همچنين عملكرد ماشين‌‌ها و سيستم‌هاي مجازي را هم بهبود مي‌دهند.


درايوهاي يكپارچه (SSD) محصولاتي پرطرفدار هستند اما هنوز به تكنولوژي رايج تبديل نشده‌اند. نظر شما در اين مورد چيست؟
SSDها همچنان پرطرفدار بوده و نظر توليدكنندگان را براي سرمايه‌گذاري و انجام تحقيقات به خودشان جلب مي‌كنند، اما فكر نمي‌كنم كه اين درايوها در سال 2009 هم به تكنولوژي رايج و متداول روز تبديل بشوند.
دليل اين موضوع هم قيمت بسيار گران اين درايوها به خصوص از نوع فلش آنها در مقايسه با هارد درايوها است.

به عنوان آخرين سوال مي‌خواهيم نظر شما را درباره «فناوري اطلاعات سبز» (Green IT) در سال 2009 بدانيم. آيا شما فكر مي‌كنيد اين موضوع هنوز هم دغدغه مردم است؟
به نظر من «فن‌آوري اطلاعات سبز» در سال 2009 هم همچنان بحث داغي در ميان كاربران خواهد بود.

اما اين موضوع تنها به دليل حفظ محيط زيست مورد توجه نيست، بلكه IT سبز به خاطر كمك به كاهش هزينه‌ها و صرفه اقتصادي هم مورد توجه مردم و كاربران قرار گرفته است.از آنجايي كه بهاي انرژي هر روز در حال افزايش است و اين موضوع همه افراد جامعه را هم تحت تاثير قرار مي‌دهد، اگر شركت‌ها بتوانند از تجهيزات IT كم‌مصرف استفاده كنند مي‌توانند علاوه بر كمك به حفظ محيط زيست قيمت نهايي محصولات توليدي خود را هم تا حد قابل توجهي كاهش بدهند.


منبع : دنیای اقتصاد

Pars Entekhab