پارس انتخاب - راهنمای شما برای یک خرید موفق! www.parsentekhab.com

راه اندازی تلویزیون موبایلی تا پایان امسال در تهران

مدير گسترش تلويزيوني صدا و سيما گفت: موبايل TV يا سيستمي که امکان ديدن برنامه‌هاي تلويزيوني روي تلفن همراه را فراهم مي‌سازد، تا پايان امسال به صورت رسمي در استان تهران افتتاح مي‌شود.

ايرنا- «سعيد فعاليت» با اشاره به آنکه طرح پخش برنامه‌هاي تلويزيوني روي تلفن در اسفند ماه سال گذشته به صورت آزمايشي در تهران افتتاح شد، افزود: اکنون از طريق اين سرويس 12 کانال تلويزيوني و چهار شبکه راديويي بر روي تلفن همراه مشترکان تهراني دريافت مي‌شود.

وي با بيان آنکه در حال حاضر تعداد مشترکاني که از اين سرويس استفاده مي‌کنند بسيار محدود است، تصريح کرد: تمام گوشي‌هاي تلفن همراه قابليت پشتيباني از اين سرويس را ندارد و تنها در برخي گوشي‌ها امکان دريافت اين سرويس وجود دارد.

فعاليت گفت: پس از استان تهران اين سرويس براي مشترکان اصفهاني ارايه مي‌شود و به تدريج با تامين بودجه، اين سرويس به ساير استان‌هاي کشور نيز تعميم داده خواهد شد ولي هنوز بودجه لازم براي اين طرح تصويب نشده است.

وي افزود: در حال حاضر در تلاش هستيم که از طريق اين طرح سرويس‌هاي جديدي را به مشترکان ارايه دهيم که تحقق اين امر به سياست گذاري‌هاي خاص و فناوري‌هاي جديد مرتبط است.

فعاليت، با اشاره به آنکه اين طرح کاملا مستقل از مخابرات است، خاطرنشان کرد: فرستنده‌هاي سرويس پخش برنامه‌هاي تلويزيوني بر روي تلفن همراه با فرستنده‌هاي مخابراتي متفاوت است.

گفتني است، پروتکل DVBH استاندارد ويژه‌اي است که امکان استفاده از شبکه‌هاي تلويزيون را بر روي گوشي موبايل فراهم مي‌کند و يکي از انواع موبايل TV است.

سرعت و کيفيت استفاده از تلويزيون ديجيتال بر روي گوشي تلفن همراه تفاوتي با شبکه‌هاي فعلي تلويزيوني ندارد و پوشش آن مانند آنتن تلويزيون معمولي است.

فناوري موبايل TV در چند کشور محدود از جمله فرانسه، آلمان و ايتاليا به مرحله بهره‌برداري رسيده و در منطقه خاورميانه ايران دومين کشوري است که پخش تصاوير تلويزيوني را با استاندارد DVBH بر روي گوشي تلفن همراه راه‌اندازي مي‌کند.منبع : آی تی ایران

کلید واژه ها :

تلویزیون موبایل ، تلوزیون موبایل ، نمایش تلویزیون بر روی موبایل ، تلویزیون موبایل ، تلوزیون موبایل ، نمایش تلویزیون بر روی موبایل